Co to jest Endpoint Security i dlaczego jest to ważne?

Ochrona Endpoint Security jest niezbędnym narzędziem w zaawansowanym cyberbezpieczeństwie. W tym artykule zrozumiesz pojęcie Endpoint Security i sposób ich działania.

Ataki złośliwego oprogramowania są coraz częstsze i ostatnio stają się coraz bardziej zaawansowane. Organizacje są obarczone wyzwaniem ciągłej ochrony swoich sieci IT przed zagrożeniami cybernetycznymi.

Tradycyjne rozwiązania, takie jak oprogramowanie antywirusowe, stały się niewystarczającą ochroną, ponieważ skupiają się tylko na niewielkiej części bezpieczeństwa sieci. Potrzebne jest wdrożenie bardziej zaawansowanych kontroli bezpieczeństwa, które obejmują całą sieć.

Co to jest Endpoint Security?

Endpoint Security, to praktyka zabezpieczania punktów wejścia podłączonych do sieci przed złośliwymi atakami. Ochrona ona odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu, że wrażliwe dane i własność intelektualna są chronione przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem, oprogramowaniem ransomware i innymi cyberatakami w sieci lub chmurze.

Punkty końcowe to punkty wejścia do sieci IT, w tym komputery stacjonarne, laptopy, tablety, urządzenia mobilne, serwery i drukarki.

Okazało się, że dwa najbardziej uporczywe zagrożenia punktów końcowych to ataki typu ransomware i phishing.

Ransomware stanowi duże zagrożenie dla sieci komputerowych. Tutaj atakujący uzyskują nieautoryzowany dostęp do punktów końcowych i przystępują do blokowania i szyfrowania danych przechowywanych na urządzeniu. Następnie idąc dalej, żądają okupu przed ujawnieniem danych.

W atakach phishingowych legalne aplikacje są wykorzystywane do nakłaniania użytkowników do otwarcia wiadomości e-mail lub wiadomości tekstowej, w których klikają złośliwe łącza, co prowadzi do instalacji złośliwego oprogramowania lub zawieszenia ich systemów. Zwykle służy to do kradzieży danych, danych logowania użytkowników i numerów kart kredytowych.

Ponieważ rozwiązania antywirusowe nie są w stanie samodzielnie zapobiegać zaawansowanym, trwałym zagrożeniom, konieczne staje się wzmocnienie ochrony punktów końcowych najlepszymi rozwiązaniami zabezpieczającymi.

Zabezpieczenia punktów końcowych skupiają wszystkie szczegóły zabezpieczeń użytkowników i organizacji za pomocą metod, takich jak ochrona przed wyciekiem danych (DLP), zarządzanie urządzeniami, kontrola dostępu do sieci, szyfrowanie, wykrywanie zagrożeń i reagowanie.

Dlaczego bezpieczeństwo punktów końcowych ma znaczenie?

Dzisiejszy świat biznesu ewoluował. Organizacje wprowadzają teraz zasady BYOD i pracy zdalnej, które promują dostęp do danych.

Chociaż te zasady dotyczące miejsca pracy są ważne dla zwiększenia produktywności, stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa przedsiębiorstwa, co może skutkować utratą danych i strat finansowych.

Dane to najcenniejszy zasób różnych organizacji. Utrata danych lub brak dostępu do nich najprawdopodobniej bardzo zaszkodzi twojej organizacji.

Punkty końcowe są teraz łatwymi celami, ponieważ są podatne na ataki w przeglądarkach, i dzięki temu dochodzi do wielu złośliwych ataków. W tym celu należy wprowadzić nowe warstwy zabezpieczeń za pomocą rozwiązań ochrony punktów końcowych. To rozwiązanie zabezpieczające jest zorganizowane i zaprojektowane tak, aby szybko wykrywać, badać i blokować złośliwe ataki, które są w sieci.

Jak działa ochrona punktów końcowych

Celem zabezpieczeń punktów końcowych jest pomoc w zabezpieczeniu sieci przed nieautoryzowanym dostępem. Osiąga się to dzięki zastosowaniu zaawansowanych programów zabezpieczających, które monitorują i zabezpieczają każdy punkt wejścia. Te programy zabezpieczające obejmują następujące elementy.

Endpoint Protection Platform (EPP)

Platforma ochrony punktów końcowych wykorzystuje zintegrowane technologie punktów wejścia do wykrywania i zatrzymywania dostrzeżonych zagrożeń w punkcie końcowym. Tutaj analizowany jest każdy plik, który trafia do wewnętrznego systemu przedsiębiorstwa. Za pomocą systemu opartego na chmurze EPP analizuje informacje przechowywane w pliku, aby ustalić, gdzie mogą występować potencjalne zagrożenia.

Zarządzając z centralnej konsoli twój system ma dostęp do każdego punktu końcowego z którym się łączy, jednocześnie zapewniając aktualizacje urządzeń. Może również zażądać weryfikacji logowania do poszczególnych punktów końcowych i administrować procedurami twojej firmy z jednego miejsca.

Endpoint Detection and Response (EDR)

To kolejne narzędzie cyberbezpieczeństwa, które stale monitoruje i reaguje na zaawansowane cyberataki. Wykrywanie i reagowanie w punktach końcowych umożliwia wykrywanie zagrożeń wysokiego poziomu, takich jak file-less malware i exploity typu zero-day, które ominęły linię obrony i trafiły do ​​systemu organizacji. Ochrona EDR służy jako druga warstwa ochrony po wdrożeniu EPP.

Narzędzia do wykrywania i reagowania w punktach końcowych badają cały cykl życia cyber zagrożenia. Dokładnie badają, w jaki sposób zagrożenie dostało się, gdzie się znajdowało i jak zapobiec jego rozprzestrzenianiu się.

Większość z tych zaawansowanych zagrożeń może siać spustoszenie w sieciach prywatnych i firmowych. Na przykład oprogramowanie ransomware szyfruje poufne dane kosztem właściciela danych. Atakujący następnie domaga się okupu finansowego przed ujawnieniem danych.

W wyniku coraz częstszych ataków złośliwego oprogramowania musisz chronić swoją sieć bardziej niż kiedykolwiek . EDR może pomóc w szybkim wykrywaniu, ograniczaniu i eliminowaniu zagrożenia, dzięki czemu Twoje dane mogą być zabezpieczone na punktach końcowych.

Extended Detection and Response (XDR)

Extended detection and response monitoruje i zapobiega cyber zagrożeniom. W tym przypadku zbiera i koreluje dane z wielu punktów wejścia do sieci, takich jak chmura, sieć, poczta e-mail, serwery i punkty końcowe.

To narzędzie zabezpieczające analizuje skorelowane dane i nadaje im widoczność i znaczenie, aby ujawnić zaawansowane zagrożenie. Po ujawnieniu zagrożenia można je przeanalizować, aby zapobiec utracie danych i załamaniu zabezpieczeń.

XDR to bardziej wyrafinowane narzędzie do ochrony punktów końcowych niż EDR. Zapewnia całościowy obraz systemu sieciowego organizacji.

Dzięki systemowi XDR organizacje mają zapewniony wysoki poziom bezpieczeństwa cybernetycznego. Ponadto eksperci ds. bezpieczeństwa online mogą identyfikować i usuwać luki w zabezpieczeniach.

Bezpieczeństwo punktów końcowych ma kluczowe znaczenie dla każdej osoby lub organizacji, niezależnie od ich statusu i wielkości. To pierwsza linia obrony przed cyberatakami, które z czasem stały się bardziej wyrafinowane.

Ze względu na łączność punktów końcowych z sieciami stały się łatwym celem. Ważne jest, aby chronić swoje punkty końcowe przed cyberprzestępcami, którzy chcą uzyskać do nich nieautoryzowany dostęp.

Wdrażanie zabezpieczeń punktów końcowych rozpoczyna się od zbadania systemów sieciowych, a także punktów końcowych, które są z nimi połączone. Ważne jest również, aby znać rodzaj danych przechodzących przez urządzenia, aby wcześnie wykrywać zagrożenia.

Pamiętaj, że wdrażanie cyberbezpieczeństwa to działanie ciągłe. Miej oko na swoje urządzenia końcowe, aby odpowiednio wcześnie wykryć nawet najmniejsze zagrożenia i zatrzymać je.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zależy mi na Twojej opinii poniżej 😀x