Representational State Transfer – REST

Representational State Transfer (REST), ​​to konwencja bezstanowej komunikacji klient-serwer, która jest zwykle implementowana przy użyciu protokołu HTTP (przy użyciu innych protokołów jest również technicznie możliwe). REST sam w sobie nie jest protokołem – to po prostu zestaw konwencji, które mają na celu stworzenie prostoty i spójności w nazewnictwie zasobów w różnych aplikacjach internetowych lub interfejsach API.

W architekturze RESTful, standardowe metody HTTP są używane w połączeniu z jednolitymi identyfikatorami zasobów (URI) do przesyłania żądań i odpowiedzi między klientem a serwerem. Każdy identyfikator URI opisuje niezależną operację i zawiera wszystkie informacje potrzebne do spełnienia żądania.

Interfejs RESTful upraszcza komunikację między usługami sieciowymi, ponieważ każde żądanie jest samowystarczalne, więc nie ma potrzeby polegania na trwałej sesji ani jej śledzenia.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY REST API A SOAP API?

Zarówno Representational State Transfer, jak i SOAP oferują środki komunikacji między usługami sieciowymi. REST jest jedynie konwencją zaimplementowaną przy użyciu protokołu HTTP i dlatego jest uważana za prostszą do nauczenia się i wdrożenia.

CO TO JEST WEB API REST?

Representational State Transfer Web API to konwencja komunikacji klient-serwer zaimplementowana przy użyciu protokołu HTTP, w której każde żądanie/odpowiedź jest bezstanowe i niezależne.

JAKIE SĄ TYPOWE ZASTOSOWANIA INTERFEJSU API Representational State Transfer?

Interfejsy API REST są de facto standardem używanym przez wiele aplikacji/usług internetowych i powszechnie używanym do komunikacji z/pomiędzy aplikacjami/usługami internetowymi.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zależy mi na Twojej opinii poniżej 😀x