Top 10 dystrybucji Linux do etycznego hackingu

Istnieją różne dystrybucje Linux do hakowania i do testów penetracyjnych, które zostały specjalnie opracowane dla badaczy bezpieczeństwa lub etycznych hakerów. Służą one do wykonywania wielu operacji w branżach bezpieczeństwa za pomocą różnych narzędzi hakerskich, które są wstępnie wbudowane w system operacyjny.
Linux jest oprogramowaniem typu Open Source, które daje swobodę wyboru własnego systemu operacyjnego.
W tym celu wielu programistów i firm opracowało specjalne dystrybucje. Np. BackBox Linux, Kali Linux, ParrotSecurity OS i tak dalej!

Kali Linux

linux KaliKali Linux to najlepszy system operacyjny do i penetracyjnych i hackingu oparty na Debianie. Opracowany przez Offensive Security.
Pierwsze wydanie miało miejsce 5 lutego 2006 i jest zakończeniem projektu BackTrack Linux Project. Istnieje 100 narzędzi hakerskich, które są wstępnie zainstalowane w Kali Linux do różnych operacji, takich jak pen testing, analiza złośliwego oprogramowania, analiza śledcza, zbieranie informacji, skanowanie sieciowe, eksploitacja itp. System używa GNOME jako środowiska graficznego. Obecnie Kali Linux stał się Rolling Release Disstro. System ma wiele narzędzi w repozytoriach Kali. Kali Linux zajmuje pierwsze miejsce w rankingu 10 najlepszych dystrybucji Linux do testów penetracyjnych i etycznego hakowania.

Parrot Security OS

linux parrot securityParrot Security to numer 2 i kolejny najlepszy system operacyjny do testów penetracyjnych i hackingu. Forensics Distro dedykowana etycznym hakerom i profesjonalistom ds. cyberbezpieczeństwa. Parrot OS w równym stopniu przyczynia się dla społeczności bezpieczeństwa, tak samo jak Kali Linux, z wieloma narzędziami hakerskimi i doskonałym interfejsem GUI. Ma duże repozytorium, które gromadzi wiele niesamowitych narzędzi hakerskich dla początkujących i ekspertów. Opracowany przez FrozenBox. Pierwsze wydanie miało miejsce w czerwcu 2013. Kiedyś używało MATE jako środowiska pulpitu, jest oparte na Debianie, takim jak Kali Linux.

BackBox Linux

linux backboxBackbox Linux to najlepszy system operacyjny do hakowania pod kątem etycznego hakowania i testów penetracyjnych w oparciu o Ubuntu Linux. Opracowany przez zespół BackBox. Pierwsze wydanie miało miejsce 9 września 2010 roku. Backbox używał XFCE jako środowiska graficznego i wersji Ubuntu LTS jako bazy. Zawiera najbardziej profesjonalne, znane i używane narzędzia w dziedzinie PenTestingu, takie jak MSF, NMAP, BurpSuite, Armitage, SQLMap i tak dalej.

BlackArch Linux

linux blackarchBlackArch oparty na Linuksie Arch Linux #4 Lekki i najlepszy system operacyjny do etycznego hackingu i testów penetracyjnych. Dystrybucja przeznaczona dla profesjonalnych i elitarnych hakerów, którzy potrafią pracować jako profesjonaliści z Linuksem. Black Arch zawiera prawie 2500 narzędzi hakerskich i praktycznie pokrywa wszystkie fazy testowania cyberbezpieczeństwa. Wykorzystywał dawniej Fluxboksa i OpenBox jako środowiska graficznego z innymi DE’s. Posiada narzędzia w repozytorium w ilości ponad 1500+ narzędzi hakerskich zawartych w Distro & Repo. Pierwsze wydanie miało miejsce w 2013 roku .

Pentoo

linux pentooPentoo to najlepsza dystrybucja OS do hakowania i testów penetracyjnych, która jest piąta na liście według Gentoo. Pokaźna kolekcja narzędzi hakerskich. Pierwsze wydanie miało miejsce w czerwcu 2005 roku. To trochę stara dystrybucja. Można powiedzieć, że jest przestarzały.

Samurai Web Testing Framework (Samurai-WTF)

linux samuraiSamurai WTF to jeden z najlepszych systemów operacyjnych do hakowania i dystrybucja do profesjonalnego testowania aplikacji internetowych. Zawiera tylko narzędzia WebApp Pentest, takie jak Burpsuite, SQLMap… i tak dalej. Oparty na Ubuntu. Pierwsze wydanie miało miejsce w 2008 roku.

Network Security Toolkit

linux nstNetwork Security Toolkit jest również znany jako NST, jest najlepszym profesjonalnym systemem operacyjnym do testów penetracyjnych i hackingu, a także przeznaczonym do testowania bezpieczeństwa sieci i [sieciowych testów penetracyjnych. Bazuje na Fedora. Zawiera najbardziej profesjonalne i używane narzędzia w dziedzinie Network PenTest. Pierwsze wydanie miało miejsce w 2003 roku.

WifiSlax

linux wifislaxWifislax to niesamowity i najlepszy system operacyjny do etycznego hakowania i testów penetracyjnych Wi-Fi oparty na dystrybucji Ubuntu. Zawiera wiele narzędzi do łamania/hakowania Wi-Fi/PenTestingu. Opracowany przez włoski zespół ds. bezpieczeństwa. Jest wdrażany głównie w sieci firmowej, aby mieć pewność, że pracownicy mają dostęp do chronionej sieci.

Bugtraq

linux bugtraqProfesjonalna dystrybucja Bugtraq do testów penetracyjnych przeznaczona do testowania oraz inżynierii wstecznej i analizy złośliwego oprogramowania. Oparty na Debianie, zawiera wiele narzędzi hakerskich. Opracowane przez Bugtraq-Team, pierwsze wydanie miało miejsce w 2012 roku.

Cyborg Hawk

linux cyborgCyborg Hawk, najlepszy system operacyjny oparty na Ubuntu do etycznego hakowania i testów penetracyjnych. Zawiera ponad 700 narzędzi hakerskich. Niesamowita dystrybucja do celów hakerskich. Opracowany przez Cyborg Hawk Team z Australii.

Wniosek – system operacyjny do hakowania

Wybieranie najlepszego systemu operacyjnego do hakowania i testów penetracyjnych to dobry krok, aby nauczyć się koncepcji etycznego hakowania i testów penetracyjnych, oraz aby poprawić swoje umiejętności i chronić zasoby przedsiębiorstwa przed cyberprzestępcami.

Każdy specjalista ds. bezpieczeństwa ma swoje ulubione systemy do testowania zabezpieczeń oraz aby korzystać z narzędzi hakerskich zarówno w celach edukacyjnych, jak i komercyjnych.

Możesz wypróbować wszystkie systemy operacyjne przynajmniej raz, aby doświadczyć co każdy system może ci zaoferować.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zależy mi na Twojej opinii poniżej 😀x