Uwierzytelnianie biometryczne

Uwierzytelnianie biometryczne, to proces weryfikacji tożsamości użytkownika, który wykorzystuje biologicznie unikalny identyfikator do uwierzytelnienia użytkownika. Identyfikatorami mogą być odcisk palca, kontur dłoni, głos, tęczówka, siatkówka, twarz itp.

Uwierzytelnianie to zazwyczaj wymaga wstępnej fazy rejestracji, podczas której rejestrowane są referencyjne dane biometryczne. Po ustaleniu referencji proces uwierzytelnienia polega na porównaniu przedstawionych danych biometrycznych z danymi referencyjnymi. Jeśli istnieje dopasowanie, uwierzytelnianie się powiedzie, w przeciwnym razie zakończy się niepowodzeniem.

Uwierzytelnianie biometryczne jest ogólnie uznawane za zapewniające wysoki poziom ochrony, ponieważ trudno jest ukraść lub przenieść materiał lub cechy biologiczne od jednego użytkownika do drugiego. Ponieważ wdrożenie uwierzytelniania biometrycznego zazwyczaj wymaga dodatkowych czujników sprzętowych, koszt uwierzytelniania biometrycznego był historycznie zaporowo wysoki w wielu przypadkach użycia. Jednak w ostatnich latach koszty te spadły, umożliwiając uwierzytelnianie dla wielu innych zastosowań.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zależy mi na Twojej opinii poniżej 😀x