Class 2, 3, 4, 5

Klasa 2, 3, 4, 5.

USA: Poziomy DoD/Assurance dla PKI oraz dla certyfikatów klucza publicznego X.509 wydanych przez PKI. Klasy można zdefiniować następująco: –

  • „Klasa 2”: Przeznaczone dla aplikacji obsługujących niesklasyfikowane dane o niskiej wartości w środowiskach o minimalnej lub umiarkowanej ochronie.
  • „Klasa 3”: Przeznaczony do aplikacji obsługujących niesklasyfikowane dane o średniej wartości w środowiskach o umiarkowanym stopniu ochrony lub obsługujących dane niesklasyfikowane lub dane o wysokiej wartości w środowiskach o wysokim stopniu ochrony, a także do arbitralnej kontroli dostępu do danych niejawnych w środowiskach o wysokim stopniu ochrony.
  • „Klasa 4”: Przeznaczony dla aplikacji obsługujących niesklasyfikowane, wartościowe dane w minimalnie chronionych środowiskach.
  • „Klasa 5”: Przeznaczony do zastosowań obsługujących dane niejawne w środowiskach o minimalnej ochronie oraz do uwierzytelniania materiałów, które mogłyby mieć wpływ na bezpieczeństwo systemów niejawnych.

Środowiska są definiowane w następujący sposób: – „środowisko o wysokim stopniu ochrony”: sieci, które są chronione za pomocą urządzeń szyfrujących zatwierdzonych przez NSA do ochrony danych niejawnych lub poprzez fizyczną izolację, i które są certyfikowane do przetwarzania danych niejawnych o wysokim stopniu ochrony systemu, w przypadku narażenia niezaszyfrowane dane są ograniczone do obywateli USA posiadających odpowiednie poświadczenia bezpieczeństwa. – „Środowisko umiarkowanie chronione”: — Fizycznie izolowane, niesklasyfikowane, nieszyfrowane sieci, w których dostęp jest ograniczony na podstawie uzasadnionej potrzeby. — Sieci chronione przez zatwierdzone przez NSA szyfrowanie typu 1, dostępne dla obcokrajowców autoryzowanych w USA. – „Minimalnie chronione środowiska”: nieszyfrowane sieci połączone z Internetem lub NIPRNET, bezpośrednio lub przez zaporę.

Skrót:

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zależy mi na Twojej opinii poniżej 😀x