Denial Of Service

Odmowa Usługi.

Wszelkie działania lub serie działań, które uniemożliwiają działanie jakiejkolwiek części systemu zgodnie z jego przeznaczeniem. Obejmuje to wszelkie działania, które powodują nieautoryzowane opóźnienie usługi. Dokładniej, DoS odnosi się do działania, które nie niszczy danych ani zasobów, ale uniemożliwia dostęp lub użytkowanie. W operacjach sieciowych zalewanie węzła lub łącza ruchem jest skuteczną formą odmowy usługi.

Ta forma złośliwego ataku jest szczególnie odpowiednia w przypadku wirusów, w przypadku których żadne dane nie są faktycznie usuwane ani uszkodzone, ale zasoby systemowe są zajęte w takim stopniu, że normalna usługa jest ograniczona. CHRISTMA exec nie uszkadzał danych, ale zajmował łącza pocztowe do momentu, w którym normalne transfery nie mogły mieć miejsca.

Robak internetowy nie usuwał plików, ale wiele kopii tego procesu ostatecznie oznaczało, że prawie całe przetwarzanie było poświęcone robakowi. Nowoczesne internetowe ataki DoS zazwyczaj próbują zalać maszynę żądaniami synchronizacji z nieistniejących adresów. Nie mylić z DOS, co oznacza system operacyjny dysku, a zwłaszcza system operacyjny MS-DOS i jego warianty. Synonim z „interdiction”. Użycie wyrażenia (denial of service) lub akronimu (DoS) jest niespójne, chociaż istnieje niewielka preferencja dla pełnej frazy, aby uniknąć pomyłek z DOS.

Skrót: DoS

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zależy mi na Twojej opinii poniżej 😀x