Key Management Function

Funkcja Zarządzania Kluczami.

Funkcja zarządzania kluczami zapewnia udogodnienia do zarządzania kluczami kryptograficznymi jak zdefiniowane w ISO/IEC 11770-1, w tym administrowanie i wykorzystywanie generowanie, rejestracja, certyfikacja, wyrejestrowanie, dystrybucja, instalacja, przechowywanie, archiwizacja, unieważnianie, wyprowadzanie i niszczenie materiału klucza zgodnie z polityką bezpieczeństwa.

W kontekście zarządzania kluczami obiekty mogą pełnić jedną lub więcej z następujących ról: urząd certyfikacji, kluczowe centrum dystrybucji, kluczowe centrum tłumaczeń. Urząd certyfikacji to zaufana strona trzecia, która tworzy i przypisuje certyfikaty zgodnie z definicją w ISO/IEC 11770-1. Centrum dystrybucji kluczy zapewnia środki do bezpiecznego ustanowienia informacji o zarządzaniu kluczami między obiektami upoważnionymi do ich uzyskania.

Centrum translacji kluczy to specyficzna forma centrum dystrybucji kluczy, które ustala informacje dotyczące zarządzania kluczami między obiektami w różnych domenach bezpieczeństwa.

Skrót:

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zależy mi na Twojej opinii poniżej 😀x